Tani kurier

Tani kurier

Musisz szybko dostarczyć paczkę? Nie masz jak przetransportować rzeczy przy przeprowadzce, albo potrzebujesz podpisu pod dokumentem? Skorzystaj z usługi kuriera.

Jak nadać przesyłkę?

Obecnie można skorzystać z usług wielu firm specjalizujących się w przekazywaniu paczek i listów. Duża konkurencja sprawia, że usługi są wysokiej jakości przy zachowaniu przystępnych cen. Z tego względu profesjonalny i tani kurier nie jest niczym rzadkim. Po porównaniu ofert i znalezieniu kuriera zostaje tylko nadanie przesyłki. W tym celu należy w podać wymiary, wagę i rodzaj paczki. W przypadku przesyłki o wymiarach niestandardowych nie każda firma przyjmie zamówienie, dlatego warto zwrócić uwagę na warunki odnośnie wagi i wymiarów, jakie musi spełniać paczka. Po wycenie i opłaceniu usługi można wydrukować list przewozowy. Paczkę można oddać w punkcie firmy kurierskiej lub zamówić kuriera pod wskazany adres. Przesyłka musi być opakowana zgodnie z zaleceniami kuriera, niektóre firmy oferują swoje opakowania. Przekazana paczka zostanie przekazana do odbiorcy.

Usługi dodatkowe

Oprócz samego dostarczenia przesyłki, firmy kurierskie oferują szereg udogodnień. Można określić zakres godzinny dostarczenia przesyłki, ubezpieczyć paczkę, włączyć powiadomienie SMS lub przyspieszyć dostarczenie. Kurier może pobrać opłatę za paczkę. W przypadku nie możliwości dostarczenia przesyłki do adresata kurier zwróci paczkę do nadawcy. Należy pamiętać, że przy próbie nadania paczki z materiałami niebezpiecznymi lub wybuchowymi zostanie naliczona opłata dodatkowa.

Nie tylko paczki

Kurier zajmuje się nie tylko transportowaniem paczek, ale także dostarczaniem dokumentów. Skorzystanie z usług kuriera pozwala na uzyskaniu podpisu pod dokumentami bez konieczności spotkania osobistego. Przekazanie dokumentów kurierowi gwarantuje ich szybkie dostarczenie oraz ich ciągły monitoring.