10 najlepszych gier na Pegazusa

Temat z nostalgią za latami 90 ubiegłego wieku dziś jest pełen szumu. Reżyserzy próbują powtórzyć sukces swoich legendarnych filmów, a projektanci coraz częściej wracają do czasów sprzed 30 lat w poszukiwaniu inspiracji. Sprzedawcy gier również starają się zdobyć własny kawałek tego nostalgicznego ciasta, wprowadzając nowe wersje starożytnych konsol. Więc nie możemy się oprzeć i nie przypomnieć sobie 10 najlepszych gier na Pegazusa w które, nawiasem mówiąc, możesz teraz grać nawet na komputerze lub smartfonie.

 

  • Contra

 

Świetna, nieustępliwa strzelanka wszech czasów. To właśnie z tę grą wielu kojarzy Pegazus. Lata 80 były erą, w której gry bazowały swoją fabułę wykorzystując różnorodne klisze filmowe, np. muskularnych twardzieli z dużymi pistoletami. W Contrze gramy jednym z tych facetów, którzy walczą z organizacją terrorystyczną „Red Falcon”. Do twojej dyspozycji jest wiele broni, którą będziesz musiał szturmować poziomy wypełnione licznymi wrogami i bossami. Warto przypomnieć, że początkowo Contra pojawiła się na automatach arkadowych — takich ogromnych gadżetach wielkości lodówki, które stały w supermarketach lub specjalnych klubach gier. Jednak niecały rok później Konami wypuściło wersję Contra na 8-bitową konsolę, która już była inną grą z dużą ilością nowych treści.

 

  • Super Mario Bros.

 

Ta gra platformowa nie wymaga przedstawienia. Każdy z nas pamięta o niej w 2020 r. i pewnie nikt o niej nie zapomni w 2030 r. Odnosząca sukcesy i bardzo popularna w latach 90 gra Super Mario Bros. nawet została wymieniona w księdze rekordów Guinnessa, jako najlepiej sprzedająca się gra w historii. Oprócz tego Nintendo stworzyło ogromną serię gier o Mario i jego przyjaciołach. Jako hydraulik Mario biegniesz przez poziomy i walczysz z indykami, roślinami, smokami i innymi zabawnymi postaciami. Gra ma wiele tajemnic oraz różne światy – Super Mario nie pozwoli Ci się znudzić!

 

  • Bomberman

 

Ponadczasowy klasyk. Jesteś małym człowiekiem z bombą, który przechodzi przez labirynt. Twoim zadaniem jest umieścić bomby, wyczyścić poziom i zniszczyć wrogów. Zbierając bonusy, ulepszasz swoje bomby i zwiększasz falę wybuchu. Rozgrywka jest prosta i relaksująca. Bardzo ekscytująca i prosta gra.

 

  • The Legend of Zelda

 

Twórcy The Legend of Zelda musieli być bardzo dumni ze swojego dzieła. Wyobraźcie sobie, że amerykańska wersja kasety została wykonana ze złotego plastiku, jakby sugerowała graczom, że czekają na góry skarbów, a sama gra jest również niczym innym jak skarbem. Gracze badali kultowy świat Hyrule, aby ukarać wiecznego złoczyńcę Ganona i uratować księżniczkę Zeldę. Ponadto ta gra była pierwszym tytułem dla domowych konsol, które miały wbudowaną baterię do przechowywania zapisanych gier.

 

 

  • Excitebike

 

Jeden z 18 tytułów dostępnych podczas premiery NES nie wywołał niczego poza zachwytem. Szalone wyścigi na motocyklach na torach z szalonymi przeszkodami i rywalami. Oprócz holowania na błocie i wyprzedzania przeciwników, trzeba jeszcze monitorować temperaturę silnika, aby go nie przegrzać. Kiedy ukończysz wszystkie trasy wciąż możesz dobrze się bawić tworząc w edytorze własne. Prawdziwe arcydzieło!

 

  • Castlevania

 

Klasyka gatunku pierwszych hybrydowych platformówek RPG na konsolach. Spacerując po zamku, walczysz z duchami, zombie, panterami i innymi złymi stworzeniami. Mroczna atmosfera średniowiecza, hrabia Dracula i wiele nietoperzy. Do Twojej dyspozycji jest bicz, różne mikstury, miecze, a nawet siekiery. Gra jest dość skomplikowana, ale wciągająca.

 

  • Road fighter

 

Wyścig z widokiem z góry. Proste, jasne i takie znajome. Jedziesz za kierownicą samochodu na autostradzie, wyprzedzając innych, obserwując tryb prędkości. Musisz dostać się do mety, aż skończy się paliwo. Przeszkadzają w tym różne samochody ciężarowe i inni kierowcy. “Hardcore” gra dla prawdziwych koneserów wyścigów na konsoli.

 

  • Mega Man

 

Bardzo popularna gra firmy Capcom. Dzielny robot z super mocami oczyszcza świat z innych robotów, które mają złe intencje. Gra jest niesamowita, ponieważ zawiera oszałamiającą grafikę i nieliniową rozgrywkę. Poza tym istnieje wiele różnych umiejętności, które można zdobyć po pokonaniu bossów. Co więcej, zdobyte “skille” pomogą Ci radzić sobie z zwykłymi wrogami, których w grze jest naprawdę dużo.

 

  • Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project

 

„Wojownicze Żółwie Ninja” miały trzy części i każda z nich była niesamowita. Dlatego warto spróbować zagrać w każdą z nich, ale gdybyśmy musieli wyróżnić jedną z nich, to zdecydowanie byłaby to trzecia część. W niej wszystko było idealne – od soczystych dźwięków po przemyślaną mechanikę walki. Poza tym każdy żółw ma własną broń, inną taktykę walki i specjalny super atak.

 

  • Metroid

 

Doskonały początek kultowej serii gier, który zrodził cały gatunek i stał się nowym słowem w platformówkach. Metroid zapewnia graczowi duży, otwarty świat, łącząc ten element z klasyczną mechaniką gry platformowej. Co więcej, gra ma ciekawego bohatera, a raczej bohaterkę – Łowczyni z planety Zebes. Fabuła płynnie prowadzi nas przez kosmiczną bazę piratów, gdzie gracze wcielają się w rolę, otrzymują nowe umiejętności, które pozwalają im przeniknąć do miejsc wcześniej niedostępnych. Celem jest zniszczenie wrogich organizmów, które są pasożytami z niesamowitymi zdolnościami.

Leave a Reply