Najlepsze gry z Super Mario – ponadczasowe hity!

Włoski hydraulik z wąsami i skłonnością do skakania po głowach wrogów jest jedną z najpopularniejszych postaci gier wideo na świecie. Gry z jego udziałem przez lata były uważane za esencję platformówek niezależnie od tego, w którym świecie mieszkał – dwuwymiarowym czy trójwymiarowym. Postać Mario została stworzona przez Shigeru Miyamoto z Nintendo. Mario zadebiutował w 1981 roku w grze Donkey Kong. To prosta gra, której celem było osiągnięcie najwyższego poziomu. Stała tam duża małpa i rzucała beczkami, a dobry hydraulik musiał je przeskoczyć. W ciągu kilku lat bohater stał się tak lubiany przez graczy, że nawet otrzymał film i różne animacje – takie jak “Super Mario Bros.” lub “Nowe przygody braci Mario”. Jednak świat gier jest jego główną rezydencją. Rzućmy okiem na najlepsze gry z Super Mario.

 

  • Super Mario Bros. 2

 

Super Mario Bros. 2 – wspaniała część serii gier z Mario. To pierwszy tytuł, który pozwala Ci grać jako Mario, Luigi, Ropucha lub Księżniczka, z których każdy ma specjalne zdolności: Księżniczka może na chwilę zatrzymać się w środku skoku, a Luigi ma nieco wyższy skok niż ktokolwiek inny. Co ważniejsze, jest to surrealistyczna przygoda pełna krajobrazów, szalonych wrogów i ptaka, który wyrzuca jajka z ust. Być może nie jest to część Mario, od której warto zacząć, ale jest to gra, której absolutnie nie możesz przegapić!

 

  • Mario and Sonic at the Olympic Games

 

Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną ze wszystkich części, które kiedykolwiek miał Mario, była jego pierwsza gra z Jeżem Sonic. W latach 90-ch oficjalne maskotki konsoli do gier „Nintendo” i „Sega” były cyfrowymi rywalami, których nie dało się pogodzić. Jednak w tej grze wydaje się, że są nieco ponad to i próbują ustalić zwycięzcę poprzez zdrową rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich. 

Gra jest genialna sama w sobie i konfrontuje bohaterów Mario i Sonica w ogromnej liczbie Igrzysk Olimpijskich, wykorzystując świetne sterowanie dotykowe na konsoli Nintendo Wii do rzucania młotem, biegania i strzelania ogniem. Pod koniec 2011 roku została nawet wydana gra „Mario i Sonic na Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie”, z późniejszą interpretacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

 

  • Super Mario 3D World

 

Krótko mówiąc, Super Mario 3D World to najlepsza gra Mario stworzona w ciągu ostatnich siedmiu lat (przed wydaniem Odyssey). Jest doskonale zaprojektowana i wygląda świeżo oraz fachowo łączy nostalgiczną rozgrywkę z nowymi funkcjami.

Podobnie jak w Super Mario Bros. 2, gracze mogą wybrać kim zagrać. Mario, Luigi, Ropucha lub Księżniczka – każdy z nich ma takie same specjalne umiejętności, jak w oryginalnej grze NES. Co więcej, Super Mario 3D World pożycza koncepcję mapy z Super Mario World (gra na SNES) i sprawia, że ​​jest to świat pełen tajemnic. Każdy poziom w Super Mario 3D World jest jak prezent czekający na rozpakowanie, a granie razem z przyjaciółmi i rodziną to prawdziwa przyjemność. 

 

 

  • Super Mario Galaxy 2

 

Super Mario Galaxy 2 od wielu lat była szczytem gier 3D Super Mario. Tytuł nawiązuje do przestrzeni kosmicznej z pierwszej gry Galaxy i znacznie ją ulepsza, pozwalając na nowe spojrzenie na strukturę tradycyjnych serii. Pod wieloma względami Galaxy 2 jest jedną z najlepszych prac w gatunku platformówek 3D, o czym świadczy doświadczenie Nintendo w tworzeniu gier.

 

  • Super Mario Odyssey

 

Doskonała trójwymiarowa platformówka, która w 2017 roku trafiła na konsolę Nintendo Switch i jest uważana za jedną z najlepszych gier dla tego urządzenia. Można nawet powiedzieć, że Super Mario Odyssey jest platformówką z otwartym światem! W grze pojawia się nowy bohater Cappy – kapelusz, za pomocą którego możesz kontrolować swoich przeciwników. Świetna grywalność i niesamowita grafika, więc jeśli masz konsolę Nintendo Switch, koniecznie kup ten projekt. Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych gier Mario.

 

Leave a Reply