Nintendo Switch – ile kosztuje? Czy warto kupić?

Jeśli przynajmniej od czasu do czasu interesujesz się wiadomościami z branży gier, to pewnie słyszałeś o konsoli Nintendo Switch, wydanej przez japońskich programistów. Mimo tego że miniaturowa przenośna konsola do gier pojawiła się stosunkowo niedawno, już zyskała popularność w świecie gadżetów i urządzeń. Dlatego wiele osób jest zainteresowanych tym, co czyni ją tak dobrą? Czy warto ją kupić? Rzućmy okiem na funkcje i cechy Nintendo Switch i dowiedzmy się, dlaczego jest tak popularna.

Czym jest Nintendo Switch?

Nintendo Switch jest jedną z najbardziej wyjątkowych konsol do gier na rynku, ponieważ jest to hybryda przenośnej i stacjonarnej konsoli. Oznacza to, że możesz grać w swoją ulubioną grę w domu, a następnie zabrać konsolę Nintendo Switch ze sobą w podróż i kontynuować grę w dowolnym miejscu i czasie! Jest to prawdziwy przełom w branży gier i właśnie to czyni konsolę bezkonkurencyjną. Ta unikalna koncepcja zyskała popularność wśród fanów i w ciągu pierwszych 9 miesięcy od wydania Nintendo sprzedało 10 milionów konsol Switch, co było ogromnym osiągnięciem po porażce z poprzednią konsolą Wii U.

Ile kosztuje konsola Nintendo Switch?

W Polsce możemy kupić tę konsole od 959 zł. Natomiast zestaw zawierający konsolę i kontroler kosztuje drożej – od 1369.99 zł. Również istnieje opcja zakupu Labo Vehicle Kit, który pozwala na latanie samolotem oraz prowadzenie samochodu za pomocą konsoli. Ten akcesorium zobowiązuje do posiadania pełnego zestawu, dlatego cena podstawowej wersji zaczyna się od 1479,99 zł.

Dane techniczne Nintendo Switch

Konsola Nintendo Switch może pochwalić się następującymi cechami:

  1. Konsola ma 6,2-calowy pojemnościowy ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 1280×720.
  2. Łączy się z telewizorem za pomocą kabla HDMI.
  3. Podczas korzystania z kabla HDMI w trybie TV, maksymalna rozdzielczość wynosi 1920×1080, 60 klatek na sekundę.
  4. Procesor NVIDIA Tegra.
  5. Pamięć systemowa wynosi 32 GB (6,2 GB wewnętrznej pamięci systemowej jest zarezerwowane dla systemu operacyjnego). Pamięć można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD, microSDHC i microSDXC.
  6. Gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe.
  7. Posiada złącze USB Typu C do ładowania baterii lub podłączenia stacji dokującej Nintendo Switch.
  8. Wbudowane akcelerometr, żyroskop i czujnik jasności.
  9. Żywotność baterii może wynosić ponad sześć godzin, jednak zależy to od używanych programów i warunków pracy. Na przykład, jedna bateria wystarcza na około trzy godziny gry.

Co więcej, Nintendo Switch ma ogromną liczbę ekskluzywnych gier, które nie są dostępne na innych konsolach, m.in. PS4 i Xbox One. Poza tym konsola ma również bardzo nietypowe joysticki – Joy-Con. Również istnieje możliwość połączenia dwóch gamepadów w jeden pełnoprawny kontroler, tym samym ułatwiając sterowanie w niektórych grach.

W jakie gry zagrasz na Nintendo Switch?

Większość najlepszych gier na konsoli jest opracowana przez Nintendo, więc są ekskluzywne. Legend of Zelda: Breath of the Wild, która została wydana wraz z konsolą, jest uważana za jedną z najlepszych gier wszechczasów. Jest to gra, którą każdy posiadacz Nintendo Switch powinien mieć w swojej bibliotece. Poza tym istnieje również wiele gier z serii Mario, w które warto zagrać, m.in. Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe oraz Mario + Rabbids: Kingdom Battle. Inne gry, które zdecydowanie powinieneś wypróbować, to strzelanka dla wielu graczy Splatoon 2 i oczywiście Pokemon Let’s Go Pikachu / Eevee.

Reasumując, Nintendo Switch – to nowe słowo w branży gier. Przyspieszone tempo życia i potrzeba ciągłego przemieszczania się doprowadziły do ​​pojawienia się przenośnej konsoli, w której można odtwarzać większość projektów wieloplatformowych, a także ekskluzywne gry Nintendo. 

 

Leave a Reply