TOP 10 najlepszych gier 2020 roku

Obecnie każdy z nas jest na kwarantannie domowej. Z niecierpliwością czekamy na powrót do normalności, ponieważ w obrębie czterech ścian wybór rozrywki pozostawia wiele do życzenia. Jeśli już obejrzałeś wszystkie ulubione filmy i seriale, a książki zostały ponownie przeczytane, czas przejść do gier. Zebraliśmy listę TOP 10 najlepszych gier 2020 roku, które już wyszły lub będą dostępne w najbliższej przyszłości. 

 

  • Cyberpunk 2077

 

Ta gra wideo to prawdopodobnie jeden z najbardziej oczekiwanych projektów roku 2020 od polskiego studia CD Projekt Red, które stworzyło jedną z najlepszych gier dekady – Wiedźmin 3. Oczekiwania względem tej gry są bardzo wysokie, zarówno jak i wymagania dotyczące jakości. Po fantastycznym świecie gry Wiedźmin 3 gracze Cyberpunk 2077 zostaną przeniesieni do świata cyberpunku z niespotykanym dotąd poziomem swobody. Twarzą gry Cyberpunk 2077 został Keanu Reeves, tak popularny wśród fanów gatunku na podstawie filmów Johnny Mnemonic i trylogii Matrix. Premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się 16 kwietnia 2020 r. Gra będzie dostępna na platformach takich jak PC, PS4 i Xbox One.

 

  • DOOM Eternal

 

20 marca 2020 r. odbędzie się kontynuacją strzelanki „mięsnej” DOOM 2016. Nowa część zostanie nazwana DOOM Eternal bez cyfrowej iteracji. Gra zaoferuje tę samą oszałamiającą mechanikę rozgrywki z ultra-brutalnością, krwią i piekłem. Nowa część zawiera nowych wrogów, ulepszoną grafikę i nowy tryb gry, w którym gracze online będą mogli dołączyć do Ciebie jako demony.

 

  • NiOh 2

 

Wydana w 2017 roku NiOh wzięła wiele z serii Dark Souls, w tym wysoką złożoność, groteskowy styl wizualny i wyrafinowany system ról. Wydaje się, że NiOh 2 nie wprowadzi radykalnych zmian w rozgrywce i jedynie nieznacznie pogłębi rozwój pierwszej części. Gracze będą mieli więcej możliwości dostosowywania postaci. Poza tym pojawi się nowa broń, zbroja, wiele lokalizacji i oczywiście nowa historia.

 

  • Dying Light 2

 

Gra o przetrwaniu w świecie zombie, która łączy w sobie gatunek survival horroru oraz akcję. Dying Light 2 będzie grą RPG o przetrwaniu w świecie, w którym wirus zainfekował większość światowej populacji i zamienił ją w zombie. Podobnie jak w pierwszej części, Dying Light 2 zaoferuje jeden z najlepszych systemów parkour w grach – możesz biegać po ścianach, odbijać się od słupów i wrogów, kołysać się na prętach i nie tylko.

 

  • Half-Life: Alyx

 

Akcja rozgrywa się między Half-Life A Half-Life 2. Widzimy ją oczami Alyx Vance – bohaterki drugiej części. Gra pozostanie strzelanką pierwszoosobową,  ale jest jeden ważny szczegół: w nowy Half-Life będzie można zagrać tylko w hełmie wirtualnej rzeczywistości. W związku z tym cała rozgrywka została zaprojektowana pod VR.

 

 

  • Watch Dogs Legion 

 

Nowoczesne gry z otwartym światem są bardzo realistyczne. Jednak to są tylko pozory. Jeśli przejrzysz się trochę głębiej, natychmiast zrozumiesz, że to wszystko jest iluzją dekoracji. Gra Watch Dogs: Legion od Ubisoft postanowiła naprawić tę sytuację i zapewnić prawdziwy, żywy i otwarty świat, w którym możesz przejąć kontrolę nad dowolną postacią.

 

  • Resident Evil 3

 

Firma CAPCOM kontynuuje aktualizację starych gier z serii horrorów Resident Evil. Remake drugiej części, który wyszedł w zeszłym roku, zachwycił zarówno starych fanów, jak i początkujących. Trzecia część gry otrzyma nowoczesną grafikę i rozszerzoną fabułę.

 

  • Ghost of Tsushima

 

Latem 2020 roku będziemy mogli zagrać w tę ekskluzywną grę na PlayStation 4. Ghost Of Tsushima to projekt podobny do Souls z otwartym światem gry, który przeniesie graczy do roku 1200. Główny bohater gry występuje jako japoński samuraj broniący wyspę Tsushima przed inwazją Imperium Mongolskiego. Spodziewane są zacięte walki w zwarciu, dużo skradania się i oszałamiające efekty wizualne.

 

  • The Last of Us Part II

 

Już tej wiosny właściciele PlayStation 4 będą mogli wrócić do ponurego świata The Last of Us, wypełnionego zombie i jeszcze bardziej niebezpiecznymi ludźmi. Podobnie jak pierwsza część, sequel jest mieszanką przygodowego filmu akcji i horroru. Gracze będą musieli ponownie kontrolować Ellie. Tylko dziewczynka dorosła: od ostatnich wydarzeń The Last of Us minęło około pięciu lat.

 

  • Forza Motorsport 8

 

Forza Motorsport 8 to gra komputerowa z gatunku symulatorów wyścigów od dewelopera Turn 10. Prezentacja Forza 8 została pokazana na targach E3 2019. Data premiery gry przewiduje się w 2020 roku wraz z wprowadzeniem na rynek nowego Xboxa, dzięki czemu Forza Motorsport 8 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Xbox Scarlett.

Leave a Reply